Kodex diskutéra

úterý 2. prosinec 2008 16:26

Lidovky.cz nechtějí omezovat diskuzi na blozích, přesto platí několik pravidel, které by měl každý diskutující dodržovat. Obecně platí tři základní principy: slušnost, dodržování zákonů ČR a zákaz zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo se těmito principy řídí, je v diskuzi na Lidovkách.cz vítán.

Provozovatel bigbloger.lidovky.cz neodpovídá za aktivity diskutérů a obsah jejich příspěvků, přesto si vyhrazuje právo zasahovat do diskuze v případě porušení jejích pravidel. Každý, kdo se zapojí do diskuze na serveru bigbloger.lidovky.cz, se zároveň zavazuje, že bude dodržovat následující pravidla:

1) Je zakázáno vkládat příspěvky, které jakkoli porušují zákony ČR, nebo k porušování těchto zákonů nabádají.

2) Vzhledem k tomu, že diskuze se ze své podstaty skládá z argumentů, diskutující by neměli využívat prostředků jako jsou vulgarismy, urážky, pomluvy, ponižování a výhrůžky. Diskutující nesmí vyhrožovat ani zastrašovat násilím, ať již jednotlivci či skupinám lidí.

3) Příspěvky, které vzbuzují dojem, že je jejich autorem někdo jiný (například administrátor, redaktor Lidových novin, jiný bloger, známá osobnost), budou smazány bez ohledu na jejich obsah.

4) Je zakázáno zveřejňovat telefonní čísla jiných osob, adresy či jiné soukromé informace.

5) Psaní spamu je nezákonná činnost.

6) Nelze kopírovat identické příspěvky do jedné či více diskuzí. Toto omezení se netýká jen stejného textu, ale i věcného obsahu příspěvku nebo stále se opakujících odkazů na jednu webovou stránku.

7) Do diskuze nepatří texty a odkazy na produkty nebo firmy, které by mohly být považovány za reklamu. Rozhodnutí, jestli je příspěvek ještě součástí diskuze, nebo je už zneužit ke komerčním účelům, je na redakci.

V případě, že diskutující poruší jedno nebo více pravidel, dostane první napomenutí v podobě smazání diskuzního příspěvku.

Pokud diskutující opakovaně vkládá příspěvky, které nejsou v souladu s kodexem, může administrátor zakázat jeho přístup do diskuze.

Pokud diskutér poruší pravidla velmi hrubě nebo svým chováním soustavně narušuje diskuzi způsobem nepopsaným v kodexu, může mu administrátor zakázat přístup bez předchozího napomenutí.

Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které zjevně nesouvisejí s tématem diskuse

Lidovky.cz mohou ve výjimečných případech rozhodnout o zákazu přístupu do diskusí i z jiných důvodů než je porušení kodexu diskutéra.

Pokud je diskutér zároveň blogerem na Lidovkách, vystavuje se porušením kodexu diskutéra sankcím, které vyplývají z kodexu blogera.

BLOG info

BLOG info

BLOG info

info

Vše, co potřebujete vědět o blogování na Lidovkách

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora